Hakkımızda

TARİHÇE

 

Şirketimiz ülkemizde gelişmesi mutlak gerekli olan modern tarım alanında öncü olmak, gelişmekte olan kesme çiçek sektöründe hizmet etmek ve bu sektörde modernizasyonu sağlayarak kaliteyi bir üst seviyeye çıkartmak, ülkemizde kesme gül açığını kapatmak, Güneydoğu illerinin ekolojik özelliklerinden faydalanmak ve yöreyi kalkındırmak için yatırımcılara öncü olmak amacı ile 2007 yılında kurulmuş ve yatırımlarına başlamıştır.
Şirketimiz 2008 yılı Kasım ayında Şanlıurfa ‘da başlangıç olarak 5360 m²’lik kapalı alana sahip serada kesme gül üretimine başlamıştır. 2009 yılında 5616 m²’lik ve 2014 yılında da 12.800 m² lik sera yatırımları, 1200m² aşı serası ve 500 m²’lik paketleme, depo ve işleme alanları ile toplamda 25.500 m²’lik üretim alanı ile üretim hacmini genişletmiştir. Firmamız faaliyetlerine, 2015 yılında Atılım Yapı Taahhüdü ve Havacılık A.Ş. ile birleşmesi sonucunda Atılım Yapı Taahhüdü ve Havacılık A.Ş. adı ve MONE markası ile devam etmektedir. Firmamızda üretimde son teknoloji ürünü cihazlar kullanılmakta olup gölgeleme gübreleme havalandırma, sulama, ısıtma, soğutma ve nemlendirme sistemleri bilgisayar kontrollü olarak topraksız kültür ortamında yapılmaktadır.

 

Yetiştirmekte olduğumuz güllerin fideleri Hollanda’dan ithal edilmiş sertifikalı olup, çeşitlerin öncelikle ilkim şartlarına uygunluğu test edilmekte ve belirli kalitenin yakalandığı çeşitler tespit edilerek üretilmektedir. Ayrıca piyasadaki talebin fazla olması
sebebiyle 2009 yılında yine tamamı yurt dışından ithal etmiş olduğumuz orkide fidelerimizle, 5 çeşit kesme orkide deneme üretimi (phelanopsis) yapmaya başlayan MONE bu konuda da başarı göstererek piyasa da pay sahibi olmuştur.
Bölgedeki devlet üniversiteleri, Türkiye’nin önde gelen vakıf üniversiteleri, TÜBİTAK
ve Sanayi Bakanlığı gibi büyük devlet kurumları ile de ortak projeler yapan MONE teknolojik olarak da yenilikleri yakından takip etmekte, projeler kapsamında yeni  teknolojileri ülkemizde uygulamakta ve teknolojilerini her gün daha da ileriye taşımaktadır. Kurulduğumuz günden bugüne kadar gerek teknolojik alt yapısı, gerekse kaliteli üretimi ile sektörde lider bir marka haline gelen MONE kalitesini Türkiye’nin her
köşesine ulaştırmaktadır.

Misyon

Firmamız, ileri teknoloji ile tesis edilen modern seralarda “MONE” markası ve “URFA GÜLÜ” sloganı ile kesme gül üretimi yapmaktadır. Modern yetiştirme teknikleri yanında piyasada talep gören çeşitleri ve kalitesi ile firmamız, Türkiye’de kısa sürede söz sahibi ve öncü bir konuma gelmiştir. Firmamız, gerek üretim alanları gerekse istihdama katkısı ile ülkemiz kesme çiçek sektörüne önemli ekonomik katkılar sağlamaktadır.

Vizyon

Dünyadaki yenilikler ve gelişmeleri her safhasında takip ederek, genişleyen üretim alanları ve üretim hacmi ile öncelikle iç piyasa ve sonrasında dış piyasa taleplerini karşılayarak ülke ekonomisine katkı sağlamak. Bugüne kadar olduğu gibi gelecekte de yenilikçi, akılcı, ilkeli ve sorumlu yaklaşımını devam ettirerek AR-GE çalışmaları ile sektörün gelişmesi ve rekabet gücünün artırılmasında öncü olmaktır.

Tecrübelerimiz

Üretim - 9 Yıl
Pazarlama ve Satış - 8 Yıl
Kapasite
İstihdam